Amariclark100 Amariclark100
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

daniil362108 daniil362108
  • 22-03-2021

Answer:

1.25 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Early in the current year, Tokay Co. purchased the Silverton Mine at a cost of $31,420,000. The mine was estimated to contain 290,000 tons of ore and to have a
Who is Napoleon and where was he born​
The expression (2x^4)^2(5x)^3 can be written equivalently as
4. During a road test, a driver brakes a 1420 kg car moving at 64.8 km/h [W]. The car slows down and comes to a stop after moving 729 m [W]. (a) Calculate the n
Effective note-taking is most important when a student is in the middle of taking a test in school. taking part in extracurricular activities. watching, listeni
Describe the nature of the roots of this equation . 2x ^ 2 - x + 1 = 0 A. Two real, rational roots B. Two real, irrational roots C. Two non- real roots C. One r
1 Which expression is NOT equivalent to 1.24 X 0.9? (124 x 90) x (160 x 100) (124 X 9) * (100 x 10) (0.124 X 9) X (10 x (10 x 10) (124 x 9) * (10 x 10)
a large bathtub contains 425 gallons of water. after 5 minutes of draining, it has lost 32% its volume of water. a. what percentage of the water remains the tub
Conclusion: !!!!!For book Cinder!!!!!! Help!!!!!!!!
In the Middle Ages, European monarchs claimed to rule by "divine right". What purpose was served by this claim? A. It enabled the separation of church and state