zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tell how to find 81-36 using mental math
Given the arithmetic sequence an = 2 − 5(n + 1), what is the domain for n? All real numbers All integers where n ≥ 1 All integers where n > 1 All integer
last year's sales were $200,000. sales have increased by 250% this year. how much is the increase
Queen Hatshepsut was responsible for the valley of the?
The sugar and phosphate portion of the nucleotides are found _____ on the DNA twisted ladder.
6 and 1 over 6 as a decimal
At the end of the nineteenth and the beginning of the twentieth centuries, European leaders started to introduce social reforms. Which of the following was not
66 round to the nearest ten and hundred
Why are mixtures (such as sugar in water) not given chemical formulas?
if 59.3 grams of potassium chlorate decomposes, how many grams of oxygen gas can be produced? 2 kclo3 → 2 kcl 3 o2