aubreemckenzie376
aubreemckenzie376 aubreemckenzie376
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

a can contains 4 cups of pineapple juice the can of juice costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce ​

Respuesta :

ayoung88
ayoung88 ayoung88
  • 22-03-2021

Answer

$0.08

Step - by step Explanation

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best definition of anaerobic respiration? A. Physical activity that increases heart and breathing rates B. The cellular process th
do prokaryotes have chromatin?
Which expression shows a decimal equivalent to the fraction 13/32? Show work A. 0.41 B. 0.406 C. 0.40625 D. 0.4625
Sarah had some money in her savings account. She added \$18.54 each month to her savings for half a year. Then, she donated $100 to a charity. If she had $24.20
I need a good 30 minute stretching routine. If you give me a really good routine by 330 today, I will give you brainly
Which statement describes the power of government provided by the Articles of Confederation?
n which story did all the humans turn to clay? In which story did a rainbow appear to tell humanity that no such flood would ever occur again? In which story wa
Did the English get along with the American Indians?
Which of the following statements about standard deviation is true? A. Standard deviation is always a non-negative number. B. Standard deviation is resistant to
What’s the value of k?