devorobe240 devorobe240
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brenda bought 2 and one-half dozen donuts for 8.10. What was the cost per donut

Respuesta :

laconniapearsoowlqr8 laconniapearsoowlqr8
  • 23-03-2021

Answer:

I came up with $3.20 each donut cost.

Answer Link

Otras preguntas

explain the idea known as "nationalism" and how it played a role in the weakining of the austrian and russian empires
How long does it take Venus to rotate on its axis
what is the answer for 3·(-5)=
the poster shows how many of its games the football team has won so far. Express this info as a fraction, decimal, and percent ____________________________
Which of the following are functions of nucleic acids? They help make proteins. They contain instructions for proteins. They pass instructions from parent
Denzel wants to subtract 517-183. How can he combine the place values to find the difference?
Which statement is true regarding sexual reproduction as a method of producing offspring? a. It is uncommon among mammals. b. It is not usually a method used
Which of the following digits could be in the ones place if a number is divisible by 2? A. 0 b. 1 c. 3 d. 5
I need 3 equivalent ratios for 21:56, 48:36, 6:54 and 22:55
How did mathematics reinforce the claims of the Scientific Revolution?