archerchristen7
archerchristen7 archerchristen7
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please hurry I have 2 more weeks of school I need to pass

Please hurry I have 2 more weeks of school I need to pass class=

Respuesta :

babypanda8970 babypanda8970
  • 23-03-2021

Answer:

$28.25

Step-by-step explanation:

$25.75 + $28.75 + $30.25 = $84.75

$84.75 divided by 3 = $28.25

Answer Link
XLig22
XLig22 XLig22
  • 23-03-2021

Answer:

they will each get $28.25

Step-by-step explanation:

Add up all of the tips and divide by how many people there are...in this case there are 3 people

Answer Link

Otras preguntas

How does latifa say the Taliban are killing women
Please please please help
The time a cake must bake is between 25 minutes and 30 minutes, inclusive
Which word would most likely be used in a descriptive scene about a family joining a religious group? A. tribulations B. creed C. repining D. fallible
What is the range of the function on the graph? all the real numbers all the real numbers greater than or equal to 0 all the real numbers greater than or eq
Which is 100,000,000,000 written as a power of ten! 108 10 9 10 10 10 11
the first president to be shot
is -6.5 a rational number. pls idk and I really need help
I want to design an experiment to see if drinking coffee makes students score higher on tests. 1. What would be the experimental group?
Add these fractions, giving your answer in its simplest form. 6/12 + 2/13 =?