kiirsten kiirsten
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

If gas costs $3.15 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $27.00? ​

Respuesta :

henfrancem henfrancem
  • 24-03-2021

Answer:

the answer is 9

Step-by-step explanation:

i used a caculator

Answer Link

Otras preguntas

CHECK ALL THAT APPLY PLEASE HELP ME
Using the ratio of flour to water differentiate among THREE types of quick bread and give one example EACH.
Cuales de estos aparatos son ejemplo de mecanización automatizacion o robotica batidora electrica , grifo de un cuarto de bño publico que se detiene al cabo de
help plz !!!!! am asking you plz help me!!!​
In this food web, what would happen if the zebra population declined due to a disease? 1 point O A. There would be more competition among the lions, hyenas, and
find a so the function be continuous Function
Why are Representatives terms of office are shorter than Senators?
_______ the heavy rain, they went out for a walk A)Because B) even if C)even so D)though in spite of​
en que influyeron la presencia de las islas en la vida de los antiguos griegos?
Sunland Company is considering the replacement of a piece of equipment with a newer model. The following data has been collected: Old Equipment New Equipment P