sawpuppies sawpuppies
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which is better buy: 4 for $2.00 or 6 for $2.50

Respuesta :

whatsmyageagain whatsmyageagain
  • 24-03-2021

Answer:

6 for 2.50

Step-by-step explanation:

Answer Link
cad311
cad311 cad311
  • 24-03-2021
find the price of one for both
$2.00 divide by 4 is $0.5
$2.50 divide by 6 is $0.42

so 6 for $2.50 is a better buy
Answer Link

Otras preguntas

identify 5 stakeholders groups of the rock company and explain the relationship/interest in their company​
can u help me please​
Can someone help me?
Estimate the number of cells that belong to each phase of the cell cycle the. Explain how you made your decision and describe what occurs at each phase of mitos
What is the difference between SG&A costs and Indirect costs?
A street map uses a scale of 1 cm: 200 m. a) Simplify this ratio. B) Find the actual distance, in kilometres, represented by each scaled distance. i) 7 cm ii) 9
There are 1175 calories total in a Big Mac, a Grilled Chicken Sandwich and a 6-piece chicken nugget meal. A 6-piece chicken nugget meal has half the calories of
20 points if these are correct pls​
Peyton needed to get her computer fixed. She took it to the repair store. The technician at the store worked on the computer for 4 hours and charged her $77 for
what reading level is veronica decides to die" like what grade level is it