pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

If lightning jumps from the ground to a cloud, and the charge of the ground is positive, what is the charge of the cloud (Positive or Negative)? Why
A surgical procedure was performed at the outpatient surgery center, and the patient was instructed to return to the office for removal of the staples. When you
what are ohmic resistors?​
What does hipaa’s ""minimum necessary"" and related standards require of healthcare workers?.
How can this model be used to determine 2.4−0.15 ? Enter your answers in the boxes. The model shows a total of 2 wholes and 4 tenths. After regrouping 1 tenth i
SOMEONE HELP ME PLEASE Enter your answer for Answer 1 2:00 minutes 8:00 minutes
How much elastic potential energy is stored in a bungee cord with a spring constant of 10.
What is the last valid index in an array with a given length?.
What is one function of the organ system shown? A. To transport nutrients to cells B. To destroy pathogens in the body C. To react to changes in the environment
Identify the disadvantages with wireless. Check all of the boxes that apply. It is easier for unwanted intruders to access the network. The network takes some e