bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

The rule that says do not go faster than is safe for conditions is known as the
KJ is tangent to circle C at J, KL is tangent to circle C at L, and mMLarc = 138°. Find mMJarc.
In the Illinois Senate race of 1858, a supporter of slavery would have been MOST likely to vote for
What is the answer for 3÷3134
A rocket is launched straight upward with a velocity of 90 m/s. It slows down, reverses direction, and returns to earth. what is the rockets velocity at its hig
What are 3 ways Islam spread across Western and Eastern Africa
Work out the circumference of this circle. Take pi to be 3.142 and give your answer to 1 decimal place The radius is 4cm
Define perception and why it is important in regard healthcare
Factor to find the zeros of the function defined by the quadratic expression.7x2 + 14x − 105
A small 21 kilogram canoe is floating downriver at a speed of 4 m/s. What is the canoe's kinetic energy? answer = units =