duquanprimo
duquanprimo
25-03-2021
Mathematics
contestada
Can you guys help me with this
Respuesta :
isbelalarreynaga
isbelalarreynaga
25-03-2021
Cost price of the manufacturer = 2500×100/120 = 2083.33 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
Let's solve the problem. How many grams of nitric acid will remain in 3 liters of solution with a density of 1.171 g/ l and a mass fraction of 28% if the degree
If two quantities are equal to the same quantity, then they are __equal__ to each other: if a = b and b = c, then __a=c ___is it either transitive or symmetrica
What is the rule of thumb for how much you should spend on vehicle expenses per month?
Given that is it ever possible to have Explain.
Part 1: Investigating the Responses of Pill Bugs to Moisture (8 points) In this part of the lab, you will explore the responses of pill bugs to moist and dry en
Which sentence is a good example of Persuasive Writing? A. Bald eagles have a wingspan of from 72 to 90 inches and can fly at altitudes up to 10,000 feet. B. If
I can't cut anything with these scissors. The scissors are rusty. The scissors are broken. combine it
In one well-developed paragraph with a topic sentence and supporting details, compare and contrast the experience of reading "The Highwayman" with listening to
Select all equations equivalent to the equation below. 1 3 (6x-9) = 12 A. 2x - 3 = 4 B. 2x - 3 = 12 C. 2x - 9 = 12 D. 6x9 = 36 E. 18x27 = 36
You buy the following from Amazon: 25 flash drives for $10 each What is the Subtotal: $ Today only they are 25% off, how much do you save: $ What is the new Sub