rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

list two continents whose edges are not all on plate boundaries?
which element has atoms with the strongest attraction for electrons in a chemical bond? chlorine nitrogen fluorine oxygen
travant is planning a garden that will cover 1,600 square yards. he wants the ratio of space planting with flowers to space planted with vegetables to be 3:5. h
How did the encomienda system benefit Spain? A. Forced american indians to work on farms and mines B. Spread christianity and spanish culture among native peopl
Just making sure 1 and 2 are corrcet
adds to -18 and multiplies to 27
What is the formula of the area of a triangle
Please help me on doing a personified sentence for , a dying rose ,a slow rain and big bear
What is 42 out of 50 as a percent
if T (n) = 2 -7n, what is the first term?