vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

The Tuareg culture exhibits a combination of  __________.
what bodies of water surround the arabian peninsula
what is a non example of a cytoplasm?
When a number is decreased by 10% of itself, the result is 144.What is the number?
What does the nucleic acid copies DNA so what can be made ?
Which line is a graph of the equation 2x + 5y = –10?  A.line a  B.line b  C.line c  D.line dNeed help plz :\ been stuck on it for a while now
Number equivalent to 63.24
A projectile is launched from ground level to the top of a cliff which is 195m away and 155m high. If the projectile lands on top of the cliff 7.6s after it is
true or false?Dynamics in music refers to the loudness or softness of a note, as well as the quality of the note as played.
When you set food under a heat lamp to warm it you are changing radiant energy into what?