dflores222 dflores222
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

$46.20 ON 12 GALLONS OF GAS ,WHAT IS THE PRICE PER GALLON

Respuesta :

XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 22-11-2016
3.85 is the price per gallon do 46.20 divided by 12
Answer Link
kimberlyjdueck
kimberlyjdueck kimberlyjdueck
  • 22-11-2016
divide $46.20 by 12...$46.20 divide by 12 = $3.85  per gallon
Answer Link

Otras preguntas

what do you think that astronomers mean when they use the term observable universe? Help me guys pleaseeeeee!!! :D
is table salt an example of a substance?
In 6 times 7 equals 40 - 6 and 7 are factors 42 is the Sun or the predicate
In the debate over the Constitution, what did Federalists favor? A. A bill of rights B. An end to taxes C. A strong national government D. Strong state go
what is 1.950 as a mixed number
The brain is divided into the _______. A. Cerebrum and cerebellum only B. Cerebellum and brain stem only C. Brain stem, cerebrum and diencephalons only D. Br
With regards to the American Revolution, what do these people have in common?
what is the square root of 43
What is the place valué of 9 in 42.96?
What is the equation of the graphed line? Hint: Determine the slope of the line. y = x