jessicahamilton76 jessicahamilton76
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

If 60 ounces cost $13.00, how much does one ounce
cost?

Respuesta :

s38806112
s38806112 s38806112
  • 21-04-2021

Answer:

.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Choose all the answers that apply. The cell membrane _____. A.) is not a true organelle B.) contains and protects the cell C.) is made of a double layer of phos
*Read the article * then i put the question Brainless
Paragraph about comparison and contrast,
Corentine Co. had $154,000 of accounts payable on September 30 and $133,500 on October 31. Total purchases on account during October were $283,000. Determine ho
The first floor of a house consists of a kitchen, playroom, and dining room. The areas of the kitchen, playroom, and dining room are in the ratio 4:3:2. The com
Solve x^2 = 64, where x is a real number. Simplify your answer as much as possible. If there is more than one solution, separate them with commas. If there is
Plz help me someone I need to know how you got that answer too plz and thank you!!
Why is Maximilien de Robespierre significant?
Which equation can you create with the given information? m=6, b=-2 A.) y=6x-2 B.
What is the rate if change for y = x - 4