A 30 pack of Flaming Hot Cheetos cost $10.82 at
Costco. A 50 pack of Flaming Hot Cheetos cost
$17.25.

a) Which is the better buy? (You are trying to
compare the cost of a 30 pack and 50 pack of
chips. This is not possible without finding
the unit rate.)

b) What is the difference between the unit
prices? (You need to use the information
from part a to answer this question.)​