sophiacarrillo09 sophiacarrillo09
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

For the GJW Clean Up event, Ms. Baran spent $37.95 on 23 packets of hand wipes for
her team of volunteers. What was the price of each packet think unit rate/price)?
Pls I need help on this quick

Respuesta :

thatoneguy43 thatoneguy43
  • 22-04-2021
1.65 dollars for each packet
Answer Link

Otras preguntas

Both Type I and Type II diabetics can help keep their insulin levels near normal by following a strict diet that is low in a. protein b. carbohydrates c. fat
what is the answer?
In relation to arguments, what is a claim? A) an idea, opinion, or assertion presented in an argument B) The supporting evidence for an argument C) The details
why are nation-states generally stable states?
help me by using these symbols <,>, or =
A local baseball team played 35 games this season. If they won 4/5 of their games, how many games did they win? *
how is the area of a parallelogram affected if the base is multiplied by 3/4
which will stay warmer longer a cup of coffee or a cup of coffee being stirred why?
A liter of water evaporates from a swimming pool everyday. Is that a linear or exponential function ?
math question down below