lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

When looking at the Pheasants and their relatives, what was true of the bird species that were more influenced by sexual selection?
Solve this triangle B=?
What are the two stepa a producer oan take to gain an absolute advantage? Produce more goods, Use high quality resources, Produce more expensive goode, Use fewe
need help ! no links and no fake answer
What is the area of the right triangle shown below?
state and briefly axplain five contribution of scientific management to modern management practices​
A coaster is designed to hold 2 different drinks. Find the are of the coaster. Round your answer to the nearest hundredth.
Balance the equation​
Plz help will mark brainliest
Please help me fast 20 points