phurwa155
phurwa155 phurwa155
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

4 chalkboards cost $691.76. If the chalkboards all cost the same amount, how much does each chalkboard cost?

Respuesta :

2751300377 2751300377
  • 23-04-2021

Answer:

$172.94

Step-by-step explanation:

Divide the number by 4 and that's what you get

Answer Link
DominatorDiaz120 DominatorDiaz120
  • 23-04-2021
The answer is $172.94 because 691.76/4 = 172.94
Answer Link

Otras preguntas

Please answer all of them and please look at the screenshots, I really need help.
Can somone help with this please and thank you
The two factors that combine to keep the planets in orbit are
Can someone help me I will give brainlist!NO LINKS OR FILES OR I REPORTYou must create a digital poster that about Chinese Dynasties that:· displays an image of
Economic experts use certain measures, such as GNP and GDP to divide the world into two groups-developed nations and developing nations. Which is not a characte
What genotypes are observed when you cross a Dd parent with another Dd parent? a. 100% DD b. 75% DD and 25% dd c. 50% DD and 50% dd d. 25% DD, 50% Dd, 25% dd
How has Katniss grown over the course of this text, "Slowly, one stem at a time, I decorate her body in the flowers. Covering the ugly wound. Wreathing her fac
NO FILES PLZZ NO FILES Which of the following best describes the removal of large expanses of forest for agriculture, or other uses? A selective cutting B defor
Actual math question help....
Answer please: A box weighing 890 N is pulled along a horizontal surface by means of a string which is at 30° above the horizontal. If the coefficient of kineti