niya12345678712 niya12345678712
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Marvin bought 6
cupcakes and was
charged $8.40. What is the cost of one
cupcake?

Respuesta :

alaina131076
alaina131076 alaina131076
  • 23-04-2021

Answer: 1.4 is your answer hope this helped

Step-by-step explanation:

ples make brainly

Answer Link
fitzroywilliamsjr6
fitzroywilliamsjr6 fitzroywilliamsjr6
  • 23-04-2021

Answer:

1.40

Step-by-step explanation:

8.40/6 = 1.40

May I have brainllest

Answer Link

Otras preguntas

suppose a log's mass is 5 kg. After burning, the mass of the ash is 1 kg. explain what May have happened to the other 4 kg.
Which of the following Roman principles has become a part of the legal system of the United States?
if a textbook weighs 19.6 Newtons on Venus what is the acceleration of gravity on Venus
Julia has 3 1/2 pounds of dog food. she plans to split it equally among her 7 dogs how much dog food will each dog receive
One of the greatest migrations in history occurred _____.
How do environmental factors alter diffusion rates
Which organs are responsible for producing fluid to give sperm nourishment and motility?
Examples of opportunity costs ?
what is the rounding number for 5503
a sporting goods store ordered 144 cans if tennis balls