izavillaltareina09
izavillaltareina09
23-04-2021
Spanish
contestada
WILL GIVE BRAINLIEST!!!
Respuesta :
graycewalker15
graycewalker15
23-04-2021
Answer:
what are the optionssss
Answer Link
unknown12367
unknown12367
23-04-2021
1. Si, nosotros compramos los pescados.
2.No, Tim y Mack preparan el ceviche.
3. Si, yo he probado la receta.
4. No, tu corta las verduras.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Read the passage from A Raisin in the Sun. BENEATHA (laughingly noticing what her mother is doing): Mama, what are you doing? MAMA: Fixing my plant so it won't
A fish tank is in the shape of a right circular cylinder with a height of 20 feet and a volume of 320 pi cubic feet. What is the radius, in feet, of the fish ta
A student throws a 120 g snowball at 7.5 m/s at the side of the schoolhouse, where it hits and sticks. Part A What is the magnitude of the average force on the
Ethylene causes fruits to ripen. In a signaling pathway, receptors activate transcription factors, which ultimately leads to ripening. Which of the following be
When elected officials set public policy, they must first make sure that the state’s constitution is changed. an election is held before deciding the issue.
Two manufacturing firms, located in cities 90 miles apart. Both send their trucks four times a week to the other city full of cargo and return empty. Each drive
If a linear system has four equations and seven variables, then it must have infinitely many solutions. This statement is false, could you explain why and give
Fe₃O₄ reacts with CO according to the equation Fe₃O₄ + CO --> Fe + CO₂ (unbalanced) If 478.9 g Fe₃O₄ is reacted with excess CO, what mass of CO₂ will be pr
The Franco-Prussian War led to the establishment of an independent France the creation of a German state an alliance between France and Prussia the establishmen
Assume that at the current market price of $4 per unit of a good, you are willing and able to buy 20 units. Last year at a price of $4 per unit, you would have