donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Biology
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

theas12345678
theas12345678 theas12345678
  • 24-04-2021

Your answer would be $4 times $y.

Hope this helps; have a great day!

Answer Link
debmc7
debmc7 debmc7
  • 24-04-2021
$4y is how we would express 4 times y in dollars. Please let me know if you have questions.
Answer Link

Otras preguntas

True or false,Another name for lines of longitude is meridians.
True or False: The Eastern Orthodox Church forbids the use of icons.
A proposed administrative rule is published in federal papersfederal recorderfederal registerfederal reporter
Solve the equation 15x - 8 = 14x + 13
Which of the following is a moderate to vigorous sport that a student can participate in at school with teammates? Volleyball Archery Tennis Baseball
the problem is kamala had 5,026 grams  flour in a canister.she brought a 4,158 gram bag of flour.she poured some flour from the bag to the canister.as the resul
A substance that releases hydroxyl ions in water is a _____.
oliver cromwell led the military forces of parliament against the kings troops in a period known as
Multiple Representations How to convert the length 7 centimeters to meters. Compare the numerical values when both numbers are written in scientific notation
"what human body system could be fossilized?"