malakbadi202 malakbadi202
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. Which is the better value? Show your work and explain your choice.
or
Option A: 36 markers for $4.50
Option B: 20 markers for $2.70

Respuesta :

gbfy
gbfy gbfy
  • 26-04-2021
option B


I think its opinion B because its cheaper
Answer Link

Otras preguntas

How to operate the ATM machine
Find the product and simplify (X-4)(3x-y)
how did Thomas Paine's pamphlet common sense change the way many people viewed their king ? what other significant effect did it have?
How did an unstable government affect the economy of Rome?
Mary has 12 marbles.3/12 of the marbles are yellow and 2/12 of the marbles are blue.The rest of the marbles are green.How many marbles are green?Explain how you
What is the slope ratio for 75°?
Which system of government did the constitution create in the United states
What should the body of a research paper draft contain?
Paula's dog, Toby, weighs 85 pounds. 1 pound (is about) 0.454 kilograms To find Toby's weight in kilo, what conversion factor should you use?
What is .... 5 ft 4 in = ———— in 3 yd 5 in = ________ in 5 yd 2 ft = ________ ft 9 ft 6 in = ________ in 1 mi 750 ft = ________ ft