As24princess As24princess
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please help before 2:10 pleaseee

Please help before 210 pleaseee class=

Respuesta :

bbczone
bbczone bbczone
  • 26-04-2021

Answer:

B. $0.08/oz

Step-by-step explanation:

You have to find the pattern. Divide the amount of ounces by the cost to see that you are dividing by 12.5. So, 12/12.5 = 0.96. Soooo if you do 1 ounce/ 12.5 you get 0.08.

Answer Link

Otras preguntas

Can -2y = -6 be written in slope-intercept form? If so, what is it?
Help with direct variations
Question 2 What is a standing committee?
Purnell five cultural domains that pertain to therapeutic communication
pls help asap Given the number of people that are going on the trip, what is the total amount you will you spend on food and lodging each day?
#1 Cassie and Anna went out to dinner together. Cassie paid 8 dollars more thanAnna. If Anna paid 40% of the bill, then what was the total price of the bill? ​
The shortest way to add these six cells is:=SUM(A1+A2+A3+A4+A5+A6)☐ True☐False
do you think that the suspension of the civil liberties is justified in some situations? write some ideas for a essay
Two train route start at 8:00am. Train A leaves every 20 minutes . Train B leaves every 80 minutes. What the next time will they at the station at the same time
Two standard dice are rolled and their face values multiplied. What is the probability that the product is prime or ends in a 5?