morrisonprir morrisonprir
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel bought a corn dog and three candy bars for $5.75. Allison bought two corn dogs and two candy bars for $7.50.

Respuesta :

23vijayakumarn 23vijayakumarn
  • 22-05-2021

Answer:

1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

10 In 1992, Jason bought a gallon of gas for $1. 19. Yesterday, he bought a gallon of gas for $2.10. What is the percentage increase of the price of a gallon of
Write an equation for the line having slope -6 that passes through the point (5,-5).
What is an equation of the line passes through the points (-6,2) and (6,-2)?​
when did the Harlem Renaissance take place?
true or false. As an optional cancer screening tool, women can perform a CBE monthly, just after their menstrual period ends
Read the excerpt from “The Monkey's Paw.” Even his wife's face seemed changed as he entered the room. It was white and expectant, and to his fears seemed to hav
What was the first elective governing body in a British colony?
I need help on 5 please
The Octet Rule is important because..... A atoms always end up with eight electrons in their outermost energy level. B elements want to be a noble gasC They hav
2 The units of the floor plan at the right are in feet. Find the perimeter and area of each room. a. the kitchen Kitchen Bedroom b. the bedroom c. the bathroom