missyandy2393 missyandy2393
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jill bought 2.6 pounds of chicken. If the chicken cost $3.85 per pound, how much did Jill pay for the chicken

Respuesta :

kenna2408
kenna2408 kenna2408
  • 23-05-2021
He/She paid 10.01
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

For the function f(x) = (x-3)1/2, find f^-1(x)
in the first spanish colonies how did nearly all americans die
The function F(c)=log0.5x is decreasing true or false
Which of the following are responsible for sending messages from the midbrain to the cerebrum?
Which of the following is a task involved in the Design and Pre-Construction pathway?Renovating structuresDetermining the layout of the landEnsuring structures
Part III: If a mouse and an elephant both run with the same kinetic energy, can you say which is running faster? Use the space below to thoroughly explain your
during the 1920s the republican presidents acted A.to support big bussiness B.to end child labor C.to break up trusts D.to increase civic rights
An effect of the Supreme Court's ruling in Dred Scott v. Sandford was -
The ratio of the number of children to the number of adults watching a movie in a theater is 2:5. There are 280 people watching the movie. Which statements are
Comprehension: Who tells the Prince what happened between Tybalt, Mercutio, and Romeo?