txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

How have technological innovations contributed to the rise of a global economy in the modern world? A. They have made it easier for businesses to communicate wi
LAST ATTEMPT IM MARKING AS BRAINLIEST!! (Draw a dilation of the figure using the given scale factor )
Remove the roller bearing fastened to the shaft: A. Dumplings in bearings. B. Close the ring in the bearing or the ring in the bearing. C. Close the ring in the
numbers that equal to 39
How many 1/8 tps can go into 1/8 cup?
LAST ATTEMPT IM MARKING AS BRAINLIEST!! ( Pythagorean theorem )
The product of three less than a number and eight is nine
Which of the following forms of rhetoric are consistent patterns that help the reader make associations with other elements? Select all that apply. diction repe
23. What lines intersect to form the circumcenter of a triangle? angle bisectors midsegments altitudes perpendicular bisectors
LAST ATTEMPT IM MARKING AS BRAINLIEST!! (Finding missing sides- similar triangles Algebraic practice )