Fluffybutt23800
Fluffybutt23800
23-05-2021
Mathematics
contestada
Please help me what is it
Respuesta :
ColinG
ColinG
23-05-2021
Answer:
13/14
Step-by-step explanation:
3/7 x 2/2 = 6/14
1/2 x 7/7 = 7/14
6/14 + 7/14 = 13/14
Answer Link
blooregardqkazoo1138
blooregardqkazoo1138
23-05-2021
Answer:
1/14
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
A 12 ounce bag of birdseed costs $3.12. A 16-ounce bag of birdseed costs $3.84. Which is the better deal. How much money per ounce would you save by buying that
what helps supply energy from the cell
LEAST COMMON MULTIPLE OF 27 , 48, 66
A 12 ounce bag of birdseed costs $3.12. A 16-ounce bag of birdseed costs $3.84. Which is the better deal. How much money per ounce would you save by buying that
what two forms can you write for 0.632
the practical use of science is called
a boat traveled at an average speed of 14.4 km/h for 3.5 hours. how far did the boat travel? use d=rt.
i need help on this one ………..maxwell saved 18$ to buy a finger print kit that costs 99$ he spent 0.25$ of his savings to buy a magnifying glass how much more do
For which achievement is Suleiman the Magnificent best known? (1) building the Dome of the Rock in Jerusalem (2) spreading Christianity into the Balkan Peninsu
I need help with this problem. 2.9 × 10 ^11 - 3.7 × 10^13