shakirayoung4
shakirayoung4 shakirayoung4
  • 23-06-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs .Thomas has $71.00 to purchase bottles of juice for her class. If the bottles of juice cost $3.55 each ,how many bottles can she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-06-2021

Step-by-step explanation:

hear is your answer with calculation

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Lauren bought 6 yellow roses, 10 orange roses, and 12 pink roses to make a bouquet. What is the ratio of the number of yellow roses to the total number of roses
I really don’t know this at all help?
Use the distributive property to remove the parentheses. -5(6y - u - 2)
Explain how energy was at the center of so many of the challenges facing the U.S. in the late 1970s.
Helppp Helpppppppppp plzzzzzzzzzzzzzzzz
The net result of a single glycolysis run is the formation of
This basilica, considered the epitome of Byzantine architecture, was completed in 537 AD by Emperor Justinian I. It was the largest cathedral in the world for o
Which discovery did not contribute to cell theory? All living things are made of cells. All cells require ATP for energy. Cells are the basic unit of function i
Trenton is building a skateboarding ramp in the shape of a triangular prism. According to his plan, the ramp would have a base of 2 feet, a height of 1.5 feet,
What claim does Weismann make in The city without us