JoseGomez2004
JoseGomez2004 JoseGomez2004
  • 23-06-2021
  • Mathematics
contestada

help pls
this is very important

help pls this is very important class=

Respuesta :

unmuteford unmuteford
  • 23-06-2021

Answer:

-1/2

Step-by-step explanation:

I used rise/run it went 1 unit down and 2 units to the right from point to point and since we are going down its negative

Answer Link
larutansoe
larutansoe larutansoe
  • 23-06-2021

Answer:the best answer is -2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A box contains 12 ounces of crackers and costs $2.49, so the cost of the crackers is $0.2075 per ounce. Which is less than this cost?$2.48 per ounce$0.250 per o
what is  3/8f+1/2=6(1/16f-3)
How many ounces go into 21 grams?
The problem that developed between the United States and Mexico when Texas became the 28th state was that
The use of iron for tools and weapons developed later than the use of copper because iron?
What is the origin of the phrase (to meets one's waterloo) and What does it mean?
Why are people more likely to obey a law if they're convinced it is right?
A box contains 12 ounces of crackers and costs $2.49, so the cost of the crackers is $0.2075 per ounce. Which is less than this cost?$2.48 per ounce$0.250 per o
In 1917, Congress passed the _____________ Test Act over President Wilson's veto
If the width of something is 5m and the perimeter is 22m, what is the length and area