alymaya98
alymaya98 alymaya98
  • 25-06-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram. Th
True
False

Respuesta :

jshshdhsgdhshdhdhshs
jshshdhsgdhshdhdhshs jshshdhsgdhshdhdhshs
  • 26-06-2021

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram.

True

False☑️

Answer Link

Otras preguntas

Please look at the picture for question.
22.Choose the sentence that is written Incorrectly. More often than not, this kind of jacket fits poorly. Tradition demands that those working at LSC do their b
What is 7.83 x10^6 in decimal form
list the methods of conversion of the sun​
whats black all day but changes when the moon is gray
Consider this product. x^2-4x-21/3x^3+6x x^2+8x/x^2+11x+24 Which values are excluded values for the product?
he explained the problem to me. change to passive voice​
Cost in dollars Books Delivered $27.25 4 $39.25 6 $75.25 12 $93.25 15 Mr. Peterson's Book Store delivers to customers after they have purchased. The costs are s
Is "having hemophilia" a dominant or a recessive trait? Dominants Recessive
Which expression finds the length of side y in this right triangle?