BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

The capitals of the Shang, Zhou, Qin, and Han dynasties were _____. Select the best answer from the choices provided. A. all in the South of China B. all in
help me please !!!!!!!!!
Choose the best Spanish equivalent to the phrase. I haven’t done it for a long time.
Creek felt pressured by Georgians to leave their land. Describe the TWO views of the Creek Nation.
Write an expression in the simplest form that represents the cost for shampooing and cutting W woman's hair and M men's hair woman's cut equals 15 shampoo 5 men
Explain the types of information they might need to successfully fulfill their role and provide their services.
Label the following diagram. Use the terms (not every word will be used) nucleotide, hydrogen bond, adenine, cytosine.
how do cellular respiration and photosynthesis have a link to ecosystem sustainability
What can cause attention deficit hyperactivity disorder (ADHD)? A. low levels of gamma-amino butyric acid B. low levels of serotonin C. low levels of endorph
Ellen wants to purchase a book that is regularly priced at $18. The book is discounted 15%. She also needs to pay a 6% sales tax on the discounted price. What i