jaejae69 jaejae69
  • 23-08-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of making a cheese cake is RM45. In
a day, Vivian can make p cheese cakes. Write a
formula of the total cost, K, in RM, of making
cheese cakes for 5 days.

Respuesta :

khurley4488
khurley4488 khurley4488
  • 24-08-2021

Answer:

CHEESE

Step-by-step explanation:

SKDMALSD

Answer Link

Otras preguntas

The pistil of a flower consists of the _____. style stamen anther ovary corolla stigma
Which best describes the energy change that takes place during deposition?
Historians have regarded the American Revolution as being of worldwide importance because it
The coyote (canis latrans) is found across North America which makes it a specialist species. Please select the best answer from the choices provided T F
gross income-$550 which was the net income if the deducations were $137 for payroll taxes and $48.25 for health insurance
The moon’s origin can be explained by a theory called the impact theory. Please select the best answer from the choices provided T F
Cause-and-effect paragraphs and persuasion paragraphs are very similar to a. arguments. b. essays. c. transitions. d. pronouns.
what are 3 benefits to educate girls in the middle east
What is the most important part of the representative democracy?
Self-confidence is the most important quality for