midnight123345 midnight123345
  • 23-08-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-meter roll of yellow fabric costs $24.64. What is the unit price?

Respuesta :

reyesmurciasofia
reyesmurciasofia reyesmurciasofia
  • 23-08-2021

Answer:

3.52 is the unit price

Step-by-step explanation:

The only thing that you need to do do for know the answer is to divide 24.64 by 7

Answer Link

Otras preguntas

Why do some cells appear in one type of cell but not in another ?
power stations use heat to generate electricitytrue or false​
Given right triangle XYZ, what is the value of tan(Y)? A. 1/2 B. √3/3 C. √3/2 D. 2√3/3
What causes solar winds?
5 points for a simple math problem!!
Need this one too .....
graph linear equation 5x+30=0 how would i do this ​
How many continents are there
A bag contains red, yellow and green sweets.2/5 of the sweets are red and 1/4 of the sweets are yellow. What fraction of the sweets are green?​
3/8y+5=-5/8y solve the equation