APSABhatt APSABhatt
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

the cost of 3 kg apples and 2 kg apples is 540 if the cost of 1 kg apple is 90 find the cost of 6 kg apples​

Respuesta :

21harithaa
21harithaa 21harithaa
  • 25-08-2021

Answer:

I think it is 540 because 2 × 3 = 6

Answer Link

Otras preguntas

On a drive from one city to​ another, Victor averaged 5151 mph. If he had been able to average 7575 ​mph, he would have reached his destination 88 hrs earlier.
The labor force equals the a. number of people employed plus the number of people unemployed plus teenagers between ages 14 and 16 who work at least 10 hours a
Help with the math homework
We can infer from the previous documents that the reforms of the early nineteenth century may have been very much in response to what? a.The American Revolution
The time it takes to wash all the windows on a large building with(x) varies inversely with the number of workers assigned to the job x. It takes 6 hours to com
When the antibiotic valinomycin is added to actively respiring mitchondria, several things happen: the yield of ATP decreases, the rate of O2 consumption increa
Martha has five apples Elizabeth gave her two more then she ate three how much does she have left?
Find SIDE y (If answer has a squareroot, type the word"squareroot" into your answer NO SPACES: example3squareroot2) *45°​
2 Find the radius and diameter of a circle of area:a) 6.16 cm²b) 13.86 cm²​
Ian purchased an Icewall refrigerator that regularly broke down. So, when his friend Susan asked him to recommend a good refrigerator for her new home, Ian said