aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

edicc edicc
  • 22-09-2021
She paid $8.70

$1.74 x 5= $8.70
Answer Link
myf19062 myf19062
  • 22-09-2021

Answer:

$8.70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the second sheet of the file entitled “Case on FCF template” where the valuation of company A by the directors of a company interested in acquiring com
Simplify 4 – 8 × 2. Question 9 options: A) –4 B) –8 C) –10 D) –12
The rabbit will have eaten the carrots by now. Change the sentence from active to passive voice in future perfect tense​
The state of Connecticut is approximated by a rectangle 100 mi by 50 mi. Hartford is approximately at the center of Connecticut. If a meteor hit the earth withi
Texas history, needs to be done today!!can you answer at least one of the abovepicture below​
Do you know how to do this??
who was to blame for the high death rate among Natives as they were relocated?
What information does a complete ionic equation give that the balanced equation doesn't show?
Otto used 5.5 cups of whole wheat flour and x cups of white flour in the recipe. What is the equation that can be used to find the value of y, the total amount
Please help me I’m so confused new topic