aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

shannonvankeuren shannonvankeuren
  • 22-09-2021

Answer $ 8.70

Step-by-step explanation:

Multiply $1.74 by 5

Answer Link

Otras preguntas

Is glass biotic or abiotic
describe the steps involved in the fractional distillation of crude oil answer in such a way bcz it is a 3 mark question
What is 50/100 in decimal
Explain the causes of war, giving examples of recent conflicts.
7) A 3-gram gold ring occupies a volume of 0.341 cubic centimetres (cc). Find the mass density of gold, expressed as the unit rate of mass, in grams, to volume,
How did the expansion of railroads affect commerce?
I need to know the steps to do two step equations
How long does it take to build a blimp? How has a blimp helped the world? When did Henri Giffard start and finish building his blimp? When did Renard and Krebs
You are downloading a song. The percent y(in decimal form) of megabytes remaining to download after x seconds is y=-0.1x+1. Interpret the x- and y- intercepts.
1/4x+3/4y=1 graph linear equation