chelsiii45 chelsiii45
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

Joe bought 16 pounds of flour for $7.
How many pounds of flour did he get per dollar?

Respuesta :

erinpadron
erinpadron erinpadron
  • 24-09-2021

Answer:

112

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

BRAINLIESTTTTTTT! 1. A fuel is purified by passing it through a clay pipe. Each foot of the clay pipe removes a fixed percentage of impurities in the fuel. Let
Random patrol is commonly believed by police administration to create a sense of
Propaganda posted painted an unrealistic pictures of war because they showed
________ challenged sculptural tradition by combining illusionism, naturalism, and implied movement. he brought a flamboyant style to the city of rome, both in
What country decided to provide military support to the americans after they won the battle of saratoga?
Columbus return voyage took longer than his outward voyage
Which is the best reason why 3/5 is the exact quotient for 1/2÷5/6
the graph below represents y=x. If the slope of the above equation is changed from 1 to 4 which graph best represents the new equation
What problems did immigrants face for living in tenements (poor people)?
What is the standard form of the following equation? y=−2/5x+4 Use integers for A, B, and C. Enter your answer in the box.