s2095255 s2095255
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

somebody please help I NEED HELP ASAP

somebody please help I NEED HELP ASAP class=

Respuesta :

himanshu13051990 himanshu13051990
  • 24-09-2021

Answer:

Package A: $8.7 per person

Package B: $7.7 per person

Package B is beest deal

Step-by-step explanation:

[tex]\text{The cost of package A}=\dfrac{104.40}{12}=\$8.7\text{per person}\\\text{The cost of package B}=\dfrac{184.80}{12}=\$7.7\text{per person}[/tex]

The cost of package A is greater than cost of package B.

Hence, the cost B is a best Deal.

Answer Link

Otras preguntas

Assign the oxidation state for nitrogen in each of the following. a. Li3N f. NO2 b. NH3 g. NO22 c. N2H4 h. NO32 d. NO i. N2 e. NO
These are two separate questions, thank you :))​
The line y=-4-2 correctly written in standard form is?
Find the product: [2 1 0] x [1 -1 2] = [a b c] [-1 -2 1] [0 1 1]
Construct a geometric mean between a and c.
what has the non indigenous done to disrupt the mi'kmaq fishery dispute
How to make beef wellington?​
John is doing a barbecue. He is using coal as fuel as he is cooking beef burgers. Describe two chemical reactions that must happen in John's barbeque
Which former 49ers of has the second most wins in Seahawks history
If EG = 19 and FG = 12, then EF