ladygenee ladygenee
  • 22-12-2016
  • Mathematics
contestada

Cynthia bought some grapes on sale for $.94 per pound. if she paid 2.35 for the grapes. how many pounds of grapes did she buy

Respuesta :

atqiyanafisa atqiyanafisa
  • 22-12-2016
2.35 ÷ 0.94 = 2.5 pound
Answer Link
davikas
davikas davikas
  • 28-12-2016
$2.35 divided by $0.94. You should get, 2.5 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Are the graphs of y=3/8x -5 and y=3/8x +2 parallel?
Did the Louisiana purchase double or triple the size of the country
State the domain and range of the following inverse functions. (a) y = sin^{−1}(x) (b) y = cos^{−1}(x) (c) y = tan^{−1}(x)
what number can 13 and 7 go into?
Which statement is true for cations? a. There are equal numbers of protons and electrons. b. There are more protons than electrons. c. There are more electr
How do I solve 3.2x+0.2x^2-5=0
what number can 13 and 7 go into?
Is this singular or plural? the children's faces
Are the graphs of y=3/8x -5 and y=3/8x +2 parallel?
what can you compare a chloroplast to