TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

16% of 60 what percent?
Fill in the blank: 1) Area of rectangle is _____________ the area of triangle.
Kindness being according to science
32 divided by n Pls help me
Based on the information in the table, which country had the highest number of civilian deaths?
Find the m if the sequence 8m+1, 6m-2, 2m-9 is an arithmetic sequence​.
IS this a good introduction? Yes or no? Here is the prompt... Based on your research, identify and analyze a human rights issue in your novel and show how it re
The first term of an arithmetic sequence is 2. The fifth term is 18.
derive: s=ut + 1/2 at²​
What is anthropology? Discuss the type of anthropology?