MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

What scale consists of 5 tones?
Hopkins's use of "seared," "bleared," and "smeared" is an example of a. assonance. b. alliteration. c. simile. d. metaphor.
37. A company is choosing between two tanks for mixing chemicals Bothhave the same price, so the company plans to choose the one thatcan holdtanksthemost chemic
What percent of 6 is 5?
Victorian conduct was based on the principle that a person should use any means—honest or not—to achieve success. a. True b. False
which molecule is used by cells as an energy source
does oil come from coal
Favorable changes in species get passed down through the generations because of
In a relationship with two variables when both change in the same direction, whether increasing or decreasing by the same factor, the variables are said to be e
was john brown a misguided fanatic