raidenerai91 raidenerai91
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $8.28 for an 18 ounce jar of peanut butter. How much does it cost per ounce of peanut butter?​

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 21-10-2021

Answer:

8.28/18 = 0.46

46 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP PLEASE! A flock of geese on a pond were being observed continuously. At 1 p.m., 1/5 of the geese flew away. At 2 p.m., 1/8 of the geese that remained
Round to the nearest hundredths: 5.830
{[(8-3)x2]+[5x6)-5]} divided by five
help for how many ways can 3 identical pen sets and 5 identical watches be given to 8 graduates if each received one item?
what was the main impact of the ku klux klan on the south during reconstruction?
Order from greatest to least 5 1/2, 5.05, 5 5/9 37/10, 3 2/5, 3 1/4 5/7, 5/6, 5/12
what is the first five nonzero multiples of 3 and 10
701 km-523 km 445 m=
What four concepts are discussed in the political writings of John Milton?
The problem that developed between the United States and Mexico when Texas became the 28th state was that