zayo4100 zayo4100
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A customer buys 12oz of honey for $5.40. How much honey can you buy per dollar

Respuesta :

lisangu386
lisangu386 lisangu386
  • 22-10-2021

Answer:

0.45oz or honey

Step-by-step explanation:

5.40/12

Answer Link

Otras preguntas

write the sum of the numbers as the product of their GCF and another sum 64+28 PLEASE ANSWER QUICKLY
what is the conjugate 2/4+3i
Define: mood, tone, soliloquy and provide examples from the text
Which of the following graphs would represent the solution set for y > 4/5 x – 1?
WHATS THE DEFINITION OF GEOGRAPHY (ONLY 6-8 SENTENCES) URGENT
What is the simplified form of 24y to the eighth power over 15 x to the fifth power divided by 8y to the fourth power over 4 x squared
In geometry what are two names to name a line
What is the quotient? 1052 divided by 52
the signal for a turn should be made at least ______ feet before yo wish to make the turn
Which statement accurately describes this model? A. Taxi A is always the better deal B. Taki B is always the better deal C. Taxi A is the better deal for the