kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

How to make sentence with advance and reasoning
A sample of argon gas (molar mass 40 g) is at four times the absolute temperature of a sample of hydrogen gas (molar mass 2 g). the ratio of the rms speed of th
What is 6x+34=8x+14?
HELP FOR APEX!!!!!!! The old suspension bridge swayed dangerously in the the wind. George glared at Randy, who stood waiting on the other side and motioning for
A 24.0N picture hangs from a nail in the wall. The diameter of the nail is 2.00 mm. The shear stress on the nail is
Grant captured Vicksburg when who surrendered after the city was faced with starvation
Suppose that we have the following sequence : a_1=1 a_n=1/2 a_(n-1) , for n>1  We define a new sequence as such :b_1=a_1b_n=b_(n-1)+a_n     Find the 50th ter
help me! In the following sentence, what type of context clue is used to help you figure out the meaning of the word meticulous? This weekend, instead of its us
how did you understand what is meant by philosophy?
This decree was a response to which Protestant reform?