flattykawa71
flattykawa71 flattykawa71
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kayla bought 16 bagels. Each bagel cost $1.50. She paid a total of $20. Write an equation to determine how many bagels she bought.

Respuesta :

doglover985672
doglover985672 doglover985672
  • 22-10-2021
Answer: 16 x 1.50 = 20

I think it’s that, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

An ______ is a conclusion that a reader draws based on evidence in a text. A. inference B. inspection C. assumption D. assurance
Aria drank 500 millimeters of water after her run. her best freind andrea drank 0.75 of a litter of water. who drank more?
PLEASE HELP!!!!! f(x) = |x| and g(x) = |x| + 3 The transformation applied to get the graph of g(x) from the graph of f(x) is: A). a vertical transformation of 3
A company will make a cereal box with whole number dimensions and a volume of 100 cubic centimeters. if carboard cost $0.05 per 100 square cm, what is he least
can someone help me with these 2 questions?
When sending an email to work colleagues you should NOT use ____________. CC: Correct grammar and spelling Jokes and sarcasm Bcc:
write a 150-200 word essay on the factors that account for germanys early success in world war 2
Who wrote the communist manifesto with karl marx? a. friedrich engels b. john stuart mill c. david ricardo d. robert owen
Keeping good financial records is beneficial for all of the following except A useful for filing taxes B disputing bank errors C disputing fraudulent purchas
how do you find the area of the shaded area of a rectangle with a circle in it?