Bluekat2631 Bluekat2631
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Noel bought a 10 ounce box of cereal for $1.63. What was the cost per ounce?

Respuesta :

KBVegas KBVegas
  • 22-10-2021

Answer:

0.163 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Five consecutive multiples of 3 yield a sum that is equal to the product of 7 and 15. What are these multiples?
Which statement best explains why Earth is not a perfect sphere? Earth revolves too quickly around the Sun Earth's spin on its axis causes the equator to bulge
Choose the system of inequalities whose solution is represented by the graph.
76degrees faherheit = what in Celsius?​
Keri and his friends are on their way to visit some family friends who lives 1050 miles away from them.based on the route they shoes they expect to complete the
Seven friends want to play a game. They must be divided into two teams with three people in each team and one leader. In how many ways can they do it?
Please help me with this question!
Writers include their own points of view and opinions in summary. True or false
Lee la selección e identifica el verbo que está en la forma de mandato incorrecto. Elige la opción con el mandato incorrecto. Read the selection and identify th
30m = 6000 Find mI don't have any answers to choose from, I have to figure this out myself, but i can't, evidently​