thegymnasticschampgi
thegymnasticschampgi thegymnasticschampgi
  • 23-10-2021
  • Mathematics
contestada

Anyone know how to do this?

Anyone know how to do this class=

Respuesta :

renknee
renknee renknee
  • 23-10-2021

Answer:

63.55

Step-by-step explanation:

1. Given that Javier's pay rate is $10.25 per hour, let's find the combined amount he earned from Monday and Tuesday by multiplying the hours worked by 10.25.

  • [tex]2.4 * 10.25[/tex]  
  • [tex]24.6[/tex]
  • [tex]3.8*10.25[/tex]
  • [tex]38.95[/tex]

2. Now, let's add 24.6 and 38.95 to get how much he earned:

  • [tex]24.6+38.95[/tex]
  • [tex]63.55[/tex]

Therefore, Javier earned 63.55 dollars and cents on those two days.

Answer Link

Otras preguntas

Rachelle's computer has frequent system crashes and it takes a long time to access files and folders. What hardware component is the most likely problem? A.
The portuguese slave trade was unique in that the portuguese ___
Which of these is the best explanation for why two negatively charged balloons, if put close, will repel?
Ethan bought 2 1/5 pounds of gummy worms for a total of $7.70. What is the price per pound?
Asoka was a wandering Hindu teacher. 1. True 2. False
Anyone Help Me Please!!
There is enough information to conclude that the two triangles are ____if x = 48. The triangles are similar. The triangles are not similar.
A _______ generally appears before a list.
The soccer league is having a pizza party. there are 24 pizzas. each person gets 1/3 of a pizza. how many people can be fed from the 24 pizzas?
What is the derivative of sin sin sin x