madisonrobinson4345
madisonrobinson4345 madisonrobinson4345
  • 24-10-2021
  • Mathematics
contestada

Jack paid $46 for 4 pizzas. How much did he pay per pizze?

Respuesta :

sonia123456
sonia123456 sonia123456
  • 24-10-2021

Answer:

46÷4 = 11.5

so tha answer is $11.50

Step-by-step explanation:

brainliest plz

Answer Link
doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 24-10-2021
Answer:

$11.50

Step-by-step explanation:

Divide 46 by 4 and that will result in $11.50
Answer Link

Otras preguntas

the African savanna, more wildebeests are born than the environment can support. Which is most likely to happen over a period of years as a result? b)The chance
When electromagnetic radiation is arranged to wavelength and frequency, it forms the A. electromagnetic spectrum. B. multiple-spectrum vividness. C. ecliptic pl
breathing heavily after running a race is your bodys way of what
what are the factor pairs of 73
12.5% of what number is 24? Please help and show work
Show how you solve and find the answer to the following. If 15 m = 63, find the value of 4m.
Why will a decrease in pH of the stomach affect protein digestion? Decrease in pH of the stomach will distort the structure of peptides in food, which affects t
Identify the solution(s) of the system of equations, if any. -2x - 2y = 4 8y = -8x - 16
Which statement about stress is true? Stress occurs when the body physically sustains grave injury due to environmental factors. The experience of stress in the
Which ordered pairs in the form (x, y) are solutions to the equation (x + 6)y = 9? Choose all answers that are correct. A. (−5, 9) B. (−3, 3) C. (3, 1) D.