vq27887p2k vq27887p2k
  • 24-10-2021
  • Mathematics
contestada

A company orders 28 box lunches from a deli for 204 $.40 if each box lunch cost the same amount what is the unit cost of each box lunch

Respuesta :

jaspreetkour
jaspreetkour jaspreetkour
  • 24-10-2021
Answer: $7.3
The total price is 204.40 for 28 boxes. So we need to divide the total price of how many were bought.

$204.40 / 28 = $7.8 for each box
Answer Link

Otras preguntas

how much coconut milk is in a can 12cm high and 8cm diameter using 3 as a value for pi
True or false: all diffused elements of culture are successfully integrated into other cultures?
SSCG2A Which principle of government do the Magna Carta and the Petition of Rights most reflect?
Pllleease help, will give brainliest
find the mean absolute deviation 87 75 85 77 74 82 90 88 79 81
. Why have so many places in the Amazon been turned into reserves?
During a ________ task, 4-year-old marissa is asked whether there are more oranges or fruits in a group of two apples, one banana, and three oranges. she will m
Why are good speaking skills an important part of effective communication?
How can investors receive compounding returns
what 2 log5(5x^3)+1/3log5(x^2+6) written as a single logarithm