cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

7. After boiling, the 18 liters of water was reduced to 7 liters. How many water was/Evaporated?B. 10C. 11p. 127​
Is the following a strong or weak argument? How do you know? Identify the words or phrases that tell you what type of argument it is. Your answer should be 4 to
Each adult ticket has a different price value . Felicia's mom bought a total of 20 tickets for the family. Each child ticket cost $5.25 and each adult ticket co
is many football players have received head injuries while playing the sport a claim or not
This is for today I need help on this someone help me pls!!!
What is the first step in determining the theme in a play? identify an important topic in the play study how the play’s structure supports the topic decide what
Alexis was making cupcakes for the town bake sale. She decorated 9 cupcakes in 30 minutes. If Alexis continued decorating cupcakes at this rate, how many cupcak
Why was the Bill of Rights added to the U.S. constitution
What is 25 °C in °F?
It’s believed that 4% of children have a gene that may be linked to juvenile diabetes. Researchers hoping to track 25 of these children for several years test 7